Koltuk Altı Kararması İçin Doğal Çözüm Yolları

Evde yapılacak doğal malzemelerle koltuk altı kararmalarından rahatlıkla kurtulabilirsiniz. İşte koltuk altı kararması için doğal çözüm yolları…

Koltuk altındaki renk değişiklikleri estetik açıdan hoş görünmez ve yapılan hatalarla daha da çok kararmaya neden olabilir. Estetik görünmeyen, üstelik kirli bir görünüme sebep olan koltuk altı kararmasının birçok sebebi vardır. Peki koltuk altı neden kararır?

Epilasyon koltuk altı kararması yapabilir

Koltuk altı hassas bir bölge olduğundan, bu bölge tıraş edilirken mutlaka nazik olunmalıdır. Koltuk altındaki tüyleri jiletle temizlemek kıl köklerinin kalınlaşarak koltuk altının daha koyu görünmesine sebep olabilir. Sıcak ağdayı direk koltuk altına sürmek koltuk altının yanarak renginin kararmasına neden olabilir?

Sürtünmeler koltuk altı kararması yapabilir

Giyilen kıyafetlerin dar ve hava geçirmeyen kumaştan olması koltuk altının kararmasına sebep olabilir. Derinin sürekli olarak sürtünmeye maruz kalması koltuk altı derisinin kalınlaşarak cildin renginde kızarıklık ve kararmalara neden olabilir.

Koltuk altı ürünlerin yanlış kullanımı koltuk altı kararması yapabilir

Koltuk altında kullanılan ter önleyici ürünler renk değişikliğine yol açabilir. Genellikle pek çoğumuzun kullandığı bu ürünler terlemeyi ve ter kokusunu önlerken içerisindeki kimyasal ürünler ile kararmalara sebep olabilir.

Koltuk Altı Kararması İçin Doğal Çözüm Yolları

Koltuk altı kararmasını ortadan kaldırmak için öncelikle buna yol açan sorunlara çözümler bulmak gerekir. Öyleyse koltuk altı kararması için ne tür doğal ürünlerden yararlanabiliriz?

Elma Sirkesi: Elma sirkesi, terlemenin önüne geçmek için kullanılan etkili doğal bir üründür. Deriye tamamen nüfuz ederek cildi derinlemesine temizleyen sirke; bakterilerin ölmesine ve hava akışının aktifleşmesine yol açar. Sirkenin asitli yapısından dolayı tahriş etme ihtimaline karşı küçük bir bölgede denenmesinde fayda vardır. Pamuğa süreceğiniz bir iki damla sirkeyi koltuk altına sürerek 10-15 dakika beklettikten sonra durulayabilirsiniz.

Limon: Limon, antibakteriyel özelliğinden dolayı cildi derinlemesine temizler. Cilt için gerekli vitaminleri içeriğinde barındırdığından cildin pürüzsüzleşmesi, renk değişikliğinin giderilmesi adına yardımcı olacaktır. Temiz koltuk altınıza limon sürerek 20 dakika bekleyin ve durulayın. Düzenli olarak yapacağınız bu işlem koltuk altlarınızdaki renk pigmentlerinin açılmasını sağlayacaktır.

Koltuk Altı Kararması İçin Doğal Çözüm Yolları yazısı ilk olarak NoktaNokta.Net” da göründü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir